• FireAngel Czujnik tlenku węgla na baterie FA3313-INT

Symbol: FA3313-INT
148.53
szt. Do przechowalni
Zamów w ciągu
a paczkę wyślemy dziś
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12.99
Paczkomaty InPost 12.99
Paczkomaty (pobranie) 14.99
Kurier 14.99
Kurier (Pobranie) 24.99
Dostępność 4 szt.

Zamówienie telefoniczne: 736 840 820

Tlenek węgla jest toksycznym gazem, który powstaje podczas procesu spalania, a wdychany przez człowieka łatwo wchłania się do krwioobiegu. Niebezpieczne stężenie czadu może trwale uszkodzić organizm, a w najgorszym przypadku może doprowadzić nawet do zgonu. Największe zagrożenie istnieje w miejscach ze słabo działającą wentylacją, w których ilość powietrza potrzebnego do procesu spalania jest zbyt mała.  Tlenek węgla może powstać w pomieszczeniach wyposażonych w urządzenia grzewcze, takie jak np.: ogrzewacze gazowe, kominki, kotły gazowe, olejowe, węglowe itp. Każdego roku w Polsce dochodzi do kilku tysięcy wypadków związanych z tlenkiem węgla.  Jedynym skutecznym sposobem ochrony przed tym zagrożeniem jest zastosowanie certyfikowanego czujnika tlenku węgla.

Czujnik czadu FireAngel FA3313, wyposażony został w najnowszy sensor elektrochemiczny, który został opracowany w zakładach PACE-Sensor w Kanadzie, należących do koncernu FireAngel. W momencie pojawienia się nawet niewielkiej ilości tlenku węgla, detektor poinformuje użytkowników wyraźną sygnalizacją optyczną oraz głośnym alarmem dźwiękowym o natężeniu 85 dB - słyszanym już w odległości 1 m. Wbudowany system autokontroli, na bieżąco sprawdzi poprawność działania czujnika i w razie konieczności, zasygnalizuje nieprawidłową pracę. Niezależnie, użytkownik sam może przetestować urządzenie używając dużego przycisku TEST/RESET, który pozwala również na ewentualne wyciszenie alarmu.

Czujnik FA3313 zasilany jest przez dwie wymienne baterie AA, które zostały dołączone do zestawu. W razie niskiego stanu ich naładowania, przez 30 dni układ autokontroli będzie sygnalizował konieczność ich wymiany, a po upływie 10-letniego okresu żywotności, również konieczność wymiany całego urządzenia na nowe. Czujnik tlenku węgla FireAngel FA3313 posiada 10-letni okres gwarancji.

FireAngel FA3313 spełnia najwyższe wymogi bezpieczeństwa, czego potwierdzeniem są certyfikaty zgodności z normą EN50291-1:2018 oraz EN50291-2:2019. Czujnik FireAngel FA3313, jako jeden z nielicznych na rynku, spełnia także wymogi najnowszych polskich przepisów dotyczących wyrobów budowlanych, czego potwierdzeniem jest Znak Budowlany B.

Tworzywo sztuczne. Ognioodporny ABS

Informacje o produkcie
Zakres częstotliwości

Głośność alarmu 85dB(A) przy 3m (minimum)

Technologie

Czujnik czadu FireAngel FA3313, wyposażony został w najnowszy sensor elektrochemiczny, który został opracowany w zakładach PACE-Sensor w Kanadzie, należących do koncernu FireAngel.

Wymagania środowiskowe
  • Temperatura pracy -10°C do +40°C
  • Wilgotność pracy 30 - 90% RH
Zasilanie

Napięcie zasilania 3V DC

Akcesoria w zestawie
  • Czujnik
  • Bateria
  • Karta gwarancyjna
  • Instrukcja obsługi
Wymiary

119 mm (szerokość) x 62 mm (wysokość) x 38 mm (głębokość)

Waga 128 g
Pozostałe parametry

Do użytku w pomieszczeniach domowych, w tym stacjonarnych i mobilnych, kamperach, przyczepach kempingowych i łodziach

  • Ostatnio oglądane produkty