REJESTRATOR IP DAHUA NVR4216-EI
Symbol: 38442
Dostępność: Duża dostępność 406 szt.
Cena: 826.41
Cena: 826.41
Symbol: 38442
Dostępność: Duża dostępność 406 szt.
Cena: 826.41
Cena: 826.41
Dahua NVR4216-EI to 16-kanałowy rejestrator sieciowy NVR przeznaczony do budowy rozbudowanych systemów monitoringu IP. Urządzenie umożliwia podłączenie do 16 kamer sieciowych, obsługuje kamery o rozdzielczości do 16 MP i oferuje wysoką przepustowość na poziomie 256 Mb/s, która przy włączonych funkcjach AI wynosi 180 Mb/s. Dzięki temu model sprawdzi się w instalacjach wykorzystujących większą liczbę kamer, również tych generujących strumienie wideo o wysokiej rozdzielczości.
NVR4216-EI należy do serii WizSense i łączy klasyczną funkcję rejestracji obrazu z inteligentną analizą zdarzeń. Rejestrator może realizować wybrane algorytmy AI samodzielnie, a dodatkowo wykorzystywać funkcje analityczne obsługiwane przez kompatybilne kamery IP. W zależności od zastosowanych urządzeń można korzystać między innymi z wykrywania i rozpoznawania twarzy, ochrony obwodowej, SMD Plus, ANPR, liczenia osób, analizy stereo oraz mapy cieplnej.
16 kanałów IP
obsługa kamer o rozdzielczości do 16 MP
przepustowość do 256 Mb/s przy wyłączonych funkcjach AI
przepustowość do 180 Mb/s przy włączonej AI
kompresja Smart H.265+, H.265, Smart H.264+, H.264, MJPEG
wykrywanie i rozpoznawanie twarzy przez rejestrator
2 kanały ochrony obwodowej realizowane przez NVR
4 kanały SMD Plus realizowane przez rejestrator
do 10 baz danych twarzy i 20 000 obrazów
AI przez kamerę na wszystkich 16 kanałach
obsługa funkcji takich jak ANPR, liczenie osób, analiza stereo i mapa cieplna przez kompatybilne kamery
2 zatoki SATA, każda obsługująca dysk do 20 TB
maksymalnie 40 TB łącznej pojemności przy zastosowaniu dwóch dysków 20 TB
jednoczesne odtwarzanie do 16 kanałów
wyjścia HDMI i VGA
HDMI z obsługą rozdzielczości do 3840 × 2160
port sieciowy Gigabit Ethernet 10/100/1000 Mb/s
obsługa ONVIF 23.12 – Profile T, S i G
współpraca z kamerami różnych producentów
4 wejścia alarmowe i 2 wyjścia alarmowe
obsługa Security Baseline 2.3
kompaktowa obudowa przeznaczona do instalacji biurkowej lub w szafie serwerowej.
Jedną z kluczowych zalet Dahua NVR4216-EI są funkcje inteligentnej analizy obrazu dostępne w ramach technologii WizSense.
Rejestrator może samodzielnie realizować wykrywanie twarzy, rozpoznawanie twarzy, ochronę obwodową oraz SMD Plus. Dodatkowo może wykorzystywać wyniki analizy generowane przez kompatybilne kamery IP. W tym przypadku zakres funkcji obejmuje między innymi wykrywanie i rozpoznawanie twarzy, ochronę obwodową, SMD, ANPR, liczenie osób, analizę stereo oraz mapę cieplną.
Takie rozwiązanie daje możliwość tworzenia systemu, w którym część analityki wykonywana jest centralnie przez NVR, natomiast pozostałe funkcje mogą być realizowane przez odpowiednio dobrane kamery.
NVR4216-EI obsługuje funkcje Face Detection i Face Recognition, umożliwiające analizowanie obrazu pod kątem twarzy oraz porównywanie ich z zapisanymi bazami danych.
System pozwala na utworzenie do 10 baz danych twarzy, obejmujących do 20 000 obrazów, przy łącznej pojemności 2,5 GB. Do poszczególnych obrazów można przypisywać dodatkowe informacje, takie jak imię i nazwisko, płeć, data urodzenia, adres, typ dokumentu, numer dokumentu, kraj lub region oraz stan.
Analizowane mogą być również określone atrybuty twarzy, między innymi płeć, grupa wiekowa, obecność okularów, wyraz twarzy, maseczka oraz zarost.
Wykrywanie twarzy realizowane przez rejestrator jest dostępne na 1 kanale, z wydajnością do 12 obrazów twarzy/s. W przypadku analityki realizowanej przez kamerę funkcja może działać na wszystkich 16 kanałach, z wydajnością określoną na poziomie do 8 celów/s.
Dahua NVR4216-EI oferuje funkcję ochrony obwodowej, pozwalającą analizować zdarzenia związane z określonymi obszarami monitoringu.
Po stronie rejestratora dostępne są 2 kanały ochrony obwodowej, a na każdym z nich można skonfigurować do 10 reguł IVS. Pozwala to tworzyć zdefiniowane zasady analizy dla wybranych fragmentów sceny.
Analityka realizowana przez kompatybilne kamery może być wykorzystywana na wszystkich 16 kanałach, z wydajnością do 8 celów/s. Dzięki temu funkcja może zostać wykorzystana szerzej w instalacjach obejmujących wiele obserwowanych stref.
SMD Plus odpowiada za dodatkową klasyfikację obiektów powodujących detekcję ruchu. Po stronie rejestratora funkcja obsługiwana jest na 4 kanałach i wykorzystuje wtórne filtrowanie ludzi oraz pojazdów silnikowych.
Mechanizm ten pomaga ograniczyć liczbę fałszywych alarmów generowanych przez takie czynniki jak liście, deszcz czy zmiany warunków oświetleniowych.
W przypadku funkcji SMD realizowanej przez kamerę obsługiwane są wszystkie 16 kanałów, przy wydajności do 16 celów/s.
NVR4216-EI może współpracować z kamerami, które posiadają własne funkcje analizy obrazu. Dzięki temu system może korzystać z dodatkowych mechanizmów inteligentnego monitoringu bez konieczności wykonywania całej analityki wyłącznie przez centralny rejestrator.
AI przez kamerę obejmuje między innymi:
wykrywanie twarzy, rozpoznawanie twarzy, ochronę obwodową, SMD, ANPR, liczenie osób, analizę stereo oraz mapę cieplną.
W przypadku wykorzystywania kamer o odpowiednich możliwościach analitycznych rozwiązanie pozwala rozbudować system o specjalistyczne funkcje dopasowane do konkretnych stref monitoringu.
Rejestrator obsługuje kamery IP o rozdzielczości do 16 MP, co pozwala zastosować urządzenia zarówno o popularnych rozdzielczościach 2 MP, 4 MP i 8 MP, jak i modele oferujące jeszcze większą szczegółowość obrazu.
Obsługiwane rozdzielczości obejmują:
16 MP, 12 MP, 8 MP, 6 MP, 5 MP, 4 MP, 3 MP, 1080p, 960p, 720p, D1 oraz CIF.
Maksymalna rozdzielczość kamery nie oznacza jednak możliwości jednoczesnego dekodowania wszystkich kanałów w tej rozdzielczości. Wydajność dekodowania zależy od wybranej rozdzielczości oraz od tego, czy funkcje AI są aktywne.
Przy wyłączonej AI rejestrator obsługuje między innymi:
2×16 MP@30 kl./s, 2×12 MP@30 kl./s, 4×8 MP@30 kl./s, 4×6 MP@30 kl./s, 6×5 MP@30 kl./s, 8×4 MP@30 kl./s oraz 16×1080p@30 kl./s.
Po włączeniu AI możliwości dekodowania zostają odpowiednio ograniczone i obejmują:
1×16 MP@30 kl./s, 2×12 MP@30 kl./s, 3×8 MP@30 kl./s, 3×6 MP@30 kl./s, 4×5 MP@30 kl./s, 6×4 MP@30 kl./s, 12×1080p@30 kl./s oraz 16×720p@30 kl./s.
NVR4216-EI został wyposażony w wysoką przepustowość sieciową, istotną przy obsłudze większej liczby kamer IP.
Przy wyłączonych funkcjach AI maksymalna przepustowość wynosi:
256 Mb/s przychodzące, 256 Mb/s nagrywanie oraz 256 Mb/s wychodzące.
Po włączeniu AI wartości te wynoszą:
180 Mb/s przychodzące, 180 Mb/s nagrywanie oraz 180 Mb/s wychodzące.
Tak wysoka przepustowość daje odpowiedni zapas dla rozbudowanego systemu, w którym jednocześnie rejestrowanych jest wiele strumieni wideo.
Rejestrator obsługuje kompresję Smart H.265+, H.265, Smart H.264+, H.264 oraz MJPEG.
Nowoczesne formaty kompresji pozwalają efektywniej gospodarować przestrzenią dyskową oraz przepustowością sieci. Jest to szczególnie istotne w systemach monitoringu wyposażonych w wiele kamer oraz pracujących w wysokich rozdzielczościach.
Dzięki obsłudze Smart H.265+ użytkownik może wykorzystać możliwości nowoczesnego kodowania obrazu przy rejestracji materiału z kompatybilnych kamer.
Jedną z najważniejszych zalet modelu NVR4216-EI jest możliwość instalacji dwóch dysków twardych SATA. Każdy dysk może mieć pojemność do 20 TB, co daje możliwość uzyskania do 40 TB łącznej przestrzeni przy zastosowaniu dwóch dysków o maksymalnej obsługiwanej pojemności.
To istotna cecha przy systemach monitoringu z większą liczbą kamer, gdzie ilość generowanych danych jest znacznie większa niż w przypadku niewielkich instalacji.
Rejestrator obsługuje również grupę dysków, co pozwala na odpowiednią organizację pamięci masowej w zależności od konfiguracji systemu.
Urządzenie posiada 1 wyjście HDMI oraz 1 wyjście VGA. Wyjście HDMI obsługuje rozdzielczość do 3840 × 2160, natomiast VGA do 1920 × 1080.
Możliwe jest również konfigurowanie jednoczesnego lub heterogenicznego źródła sygnału dla HDMI i VGA. System wyświetlania wieloekranowego obsługuje układy 1/4/8/9/16 zarówno dla pierwszego, jak i drugiego ekranu.
NVR4216-EI umożliwia jednoczesne odtwarzanie materiału z do 16 kanałów, dzięki czemu użytkownik może analizować nagrania z całego systemu monitoringu.
Dostępne tryby odtwarzania obejmują:
natychmiastowe odtwarzanie, odtwarzanie ogólne, odtwarzanie zdarzeń, odtwarzanie według tagów oraz inteligentne odtwarzanie.
Nagrywanie może być realizowane w trybie ogólnym, po wykryciu ruchu, na podstawie zdarzeń inteligentnych lub alarmów. Kopie zapasowe mogą być tworzone za pomocą urządzeń USB albo poprzez sieć.
Rejestrator został przystosowany do współpracy z urządzeniami różnych producentów. NVR4216-EI może współpracować z kamerami Panasonic, Sony, Hanwha, Axis, Pelco, Arecont, ONVIF oraz Canon.
Rejestrator obsługuje również ONVIF 23.12 – Profile T, Profile S i Profile G, a także CGI oraz SDK.
Dzięki temu NVR4216-EI może być wykorzystany zarówno przy budowie nowej instalacji, jak i podczas rozbudowy lub modernizacji istniejącego systemu monitoringu IP.
NVR4216-EI posiada 1 port Ethernet 10/100/1000 Mb/s RJ-45, co umożliwia komunikację z siecią lokalną oraz infrastrukturą kamer IP.
Urządzenie obsługuje między innymi HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UPnP, SNMP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, filtr IP, PPPoE, DDNS, FTP, Alarm Server, IP Search, P2P oraz Auto Registration.
Szeroki zestaw protokołów pozwala na elastyczną integrację urządzenia z siecią oraz różnymi elementami systemu monitoringu.
NVR4216-EI obsługuje dostęp mobilny z urządzeń pracujących pod kontrolą iOS oraz Android.
Dzięki aplikacji DMSS użytkownik może korzystać ze zdalnego dostępu do systemu, podglądu obrazu, odtwarzania nagrań oraz powiadomień o zdarzeniach. Pozwala to kontrolować stan monitoringu również poza miejscem instalacji.
Powiadomienia push są przydatne szczególnie wtedy, gdy użytkownik chce szybko otrzymać informację o wystąpieniu określonego zdarzenia bez konieczności ciągłego obserwowania obrazu.
NVR4216-EI obsługuje szereg zdarzeń związanych z monitoringiem i pracą systemu. Wśród nich znajdują się detekcja ruchu, maskowanie prywatności, utrata obrazu, zmiana sceny, alarm PIR oraz zewnętrzny alarm IPC.
Urządzenie obsługuje również alarmy anomalii związane między innymi z brakiem dysku, błędem dysku, małą ilością wolnego miejsca, nieprawidłowym stanem dysku, rozłączeniem sieci, konfliktem IP lub MAC, utratą obrazu, sabotażem kamery, odłączeniem kamery oraz detekcją audio.
Dodatkowo urządzenie oferuje 4 fizyczne wejścia alarmowe oraz 2 wyjścia alarmowe, umożliwiające integrację z dodatkowymi elementami systemu.
Alarm może zostać powiązany m.in. z rozpoczęciem nagrywania, wykonaniem migawki, zewnętrznym wyjściem alarmowym IPC, dźwiękiem, brzęczykiem, zapisem w logu, presetem lub wiadomością e-mail.
Rejestrator został wyposażony w 1-kanałowe wejście audio RCA oraz 1-kanałowe wyjście audio RCA. Obsługiwane formaty kompresji audio obejmują G.711a, G.711u, PCM oraz G.726.
Pozwala to na wykorzystanie funkcji dźwiękowych kompatybilnych urządzeń w ramach systemu monitoringu.
Dahua NVR4216-EI posiada deklarowany w dokumentacji poziom bezpieczeństwa Security Baseline 2.3.
Rejestrator obsługuje również mechanizmy komunikacji takie jak HTTPS, IPv6 oraz filtrowanie IP, pozwalające na dopasowanie jego pracy do konfiguracji sieci.
Dzięki 16 kanałom IP, obsłudze kamer do 16 MP, wysokiej przepustowości oraz dwóm dyskom SATA model NVR4216-EI może zostać wykorzystany do budowy większych systemów monitoringu.
Rejestrator może znaleźć zastosowanie między innymi w:
monitoringu dużych posesji i domów,
sklepach i obiektach handlowych,
biurach i lokalach usługowych,
magazynach,
halach,
obiektach przemysłowych,
obiektach gospodarczych,
instalacjach wymagających jednoczesnej obserwacji wielu stref.
Duża liczba kanałów pozwala objąć monitoringiem większy obszar, a możliwość zastosowania dwóch dysków zwiększa potencjalne możliwości archiwizacji nagrań.
Mimo obsługi dwóch dysków SATA oraz 16 kanałów IP rejestrator zachowuje stosunkowo kompaktową konstrukcję. Obudowa ma wymiary 375 × 284,3 × 53 mm, a masa netto urządzenia wynosi 1,51 kg.
NVR4216-EI może pracować jako urządzenie biurkowe lub w szafie serwerowej. Zasilanie realizowane jest za pomocą 12 V DC / 4 A, a pobór energii bez zainstalowanych dysków twardych wynosi poniżej 10 W.
Urządzenie może pracować w temperaturze od –10°C do +55°C, przy wilgotności względnej 10–93% RH bez kondensacji.
Dahua NVR4216-EI to rozbudowany 16-kanałowy rejestrator IP, który łączy obsługę kamer wysokiej rozdzielczości z dużą przepustowością, dwoma zatokami na dyski oraz funkcjami inteligentnej analizy obrazu.
Do jego najważniejszych atutów należą obsługa kamer do 16 MP, przepustowość do 256 Mb/s, kompresja Smart H.265+, 16 kanałów odtwarzania, dwa dyski SATA do 20 TB każdy, HDMI 4K, Gigabit Ethernet oraz rozbudowane funkcje AI.
Na uwagę zasługuje również możliwość wykorzystania AI zarówno przez rejestrator, jak i kompatybilne kamery. Po stronie NVR dostępne są wykrywanie i rozpoznawanie twarzy, ochrona obwodowa oraz SMD Plus, natomiast kamery mogą dodatkowo dostarczać informacje związane m.in. z ANPR, liczeniem osób, analizą stereo i mapą cieplną.
Dzięki temu NVR4216-EI jest odpowiednim rozwiązaniem dla użytkowników poszukujących wydajnego 16-kanałowego rejestratora IP z obsługą wysokiej rozdzielczości, dużą przestrzenią na nagrania i możliwością wykorzystania inteligentnej analizy obrazu.
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Model | Dahua NVR4216-EI |
| Typ urządzenia | Rejestrator sieciowy NVR, WizSense |
| Liczba kanałów IP | 16 |
| Maksymalna rozdzielczość kamer | Do 16 MP |
| Procesor | Procesor klasy przemysłowej |
| System operacyjny | Wbudowany Linux |
| Interfejs użytkownika | Web, lokalny GUI |
| AI przez rejestrator | Wykrywanie twarzy, rozpoznawanie twarzy, ochrona obwodowa, SMD Plus |
| AI przez kamerę | Wykrywanie twarzy, rozpoznawanie twarzy, ochrona obwodowa, SMD, ANPR, liczenie osób, analiza stereo, mapa cieplna |
| Ochrona obwodowa przez rejestrator | 2 kanały, 10 reguł IVS na każdy kanał |
| Ochrona obwodowa przez kamerę | Wszystkie 16 kanałów, do 8 celów/s |
| Atrybuty twarzy | Płeć, grupa wiekowa, okulary, wyraz twarzy, maseczka, zarost |
| Wykrywanie twarzy przez rejestrator | 1 kanał, do 12 obrazów twarzy/s |
| Wykrywanie twarzy przez kamerę | Wszystkie 16 kanałów, do 8 celów/s |
| Bazy danych twarzy | Do 10 baz |
| Pojemność baz twarzy | Do 20 000 obrazów, łącznie 2,5 GB |
| Rozpoznawanie twarzy przez rejestrator | 8-kanałowe FD przez kamerę + FR przez rejestrator, 12 obrazów twarzy/s; 1-kanałowe FD przez rejestrator + FR przez rejestrator, 12 obrazów twarzy/s |
| Rozpoznawanie twarzy przez kamerę | Wszystkie 16 kanałów, do 8 celów/s |
| SMD Plus przez rejestrator | 4 kanały, wtórne filtrowanie ludzi i pojazdów silnikowych |
| SMD przez kamerę | Wszystkie 16 kanałów, do 16 celów/s |
| Przepustowość – AI wyłączona | 256 Mb/s wejściowo, 256 Mb/s nagrywanie, 256 Mb/s wyjściowo |
| Przepustowość – AI włączona | 180 Mb/s wejściowo, 180 Mb/s nagrywanie, 180 Mb/s wyjściowo |
| Obsługiwane rozdzielczości | 16 MP, 12 MP, 8 MP, 6 MP, 5 MP, 4 MP, 3 MP, 1080p, 960p, 720p, D1, CIF |
| Dekodowanie – AI wyłączona | 2×16 MP@30 kl./s; 2×12 MP@30 kl./s; 4×8 MP@30 kl./s; 4×6 MP@30 kl./s; 6×5 MP@30 kl./s; 8×4 MP@30 kl./s; 16×1080p@30 kl./s |
| Dekodowanie – AI włączona | 1×16 MP@30 kl./s; 2×12 MP@30 kl./s; 3×8 MP@30 kl./s; 3×6 MP@30 kl./s; 4×5 MP@30 kl./s; 6×4 MP@30 kl./s; 12×1080p@30 kl./s; 16×720p@30 kl./s |
| Wyjścia wideo | 1×HDMI, 1×VGA |
| Rozdzielczości HDMI | 3840 × 2160, 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 |
| Rozdzielczości VGA | 1920 × 1080, 1280 × 1024, 1280 × 720 |
| Wyświetlanie wieloekranowe | 1. ekran: 1/4/8/9/16; 2. ekran: 1/4/8/9/16 |
| Kamery innych producentów | Panasonic, Sony, Hanwha, Axis, Pelco, Arecont, ONVIF, Canon |
| Kompresja wideo | Smart H.265+, H.265, Smart H.264+, H.264, MJPEG |
| Kompresja audio | G.711a, G.711u, PCM, G.726 |
| Odtwarzanie wielokanałowe | Do 16 kanałów |
| Tryby nagrywania | Ogólny, detekcja ruchu, inteligentny, alarmowy |
| Tryby odtwarzania | Natychmiastowe, ogólne, zdarzeń, według tagów, inteligentne |
| Kopia zapasowa | Urządzenie USB, sieć |
| Grupa dysków | Tak |
| Alarmy ogólne | Detekcja ruchu, maskowanie prywatności, utrata obrazu, zmiana sceny, alarm PIR, zewnętrzny alarm IPC |
| Alarmy anomalii | Brak/błąd dysku, mała ilość miejsca, niski limit przestrzeni, nieprawidłowy stan dysku, rozłączenie sieci, konflikt IP, konflikt MAC, utrata obrazu, sabotaż, kamera offline, detekcja audio |
| Alarmy inteligentne | Wykrywanie twarzy, rozpoznawanie twarzy, ochrona obwodowa, SMD Plus, liczenie osób, analiza stereo, mapa cieplna |
| Powiązanie alarmów | Nagrywanie, migawka, zewnętrzne wyjście alarmowe IPC, audio, brzęczyk, log, preset, e-mail |
| Wejście audio | 1×RCA |
| Wyjście audio | 1×RCA |
| Wejścia alarmowe | 4 kanały |
| Wyjścia alarmowe | 2 kanały |
| Interfejs HDD | 2×SATA |
| Maksymalna pojemność pojedynczego HDD | Do 20 TB |
| Maksymalna łączna pojemność HDD | Do 40 TB |
| USB | 1×USB 2.0 z przodu, 1×USB 2.0 z tyłu |
| HDMI | 1 |
| VGA | 1 |
| Port sieciowy | 1×Ethernet RJ-45 10/100/1000 Mb/s |
| Protokoły sieciowe | HTTP, HTTPS, TCP/IP, IPv4, IPv6, RTSP, UPnP, SNMP, UDP, SMTP, NTP, DHCP, DNS, filtr IP, PPPoE, DDNS, FTP, Alarm Server, IP Search, P2P, Auto Registration |
| Interoperacyjność | ONVIF 23.12 Profile T/S/G, CGI, SDK |
| Dostęp mobilny | iOS, Android |
| Przeglądarki | Chrome, IE9 i nowszy, Firefox |
| Zasilanie | 12 V DC, 4 A |
| Pobór mocy | <10 W bez dysków twardych |
| Temperatura pracy | –10°C do +55°C |
| Temperatura przechowywania | –20°C do +60°C |
| Wilgotność pracy | 10–93% RH, bez kondensacji |
| Wymiary urządzenia | 375 × 284,3 × 53 mm |
| Wymiary opakowania | 433 × 141 × 366 mm |
| Masa netto | 1,51 kg |
| Masa brutto | 2,76 kg |
| Instalacja | Biurkowa lub w szafie serwerowej |
| Poziom bezpieczeństwa | Security Baseline 2.3 |
| Certyfikaty | FCC, CE-EMC, CE-LVD |
DAHUA TECHNOLOGY POLAND sp. z o.o.
Salsy 2
02-823 Warszawa
Poland
info@dahuatech.com
DAHUA TECHNOLOGY POLAND sp. z o.o.
Salsy 2
02-823 Warszawa
Poland
info@dahuatech.com