ROUTER TP-LINK ER7412-M2 Multigigabit VPN (ER7412-M2)
Symbol: 53678
Dostępność: Mało 14 szt.
Cena: 986.48
Cena: 986.48
Symbol: 53678
Dostępność: Mało 14 szt.
Cena: 986.48
Cena: 986.48
TP-Link Omada ER7412-M2 to zaawansowany, wielogigabitowy router VPN przeznaczony do budowy wydajnych i bezpiecznych sieci firmowych. Urządzenie łączy rozbudowane możliwości zarządzania ruchem, obsługę wielu łączy internetowych, zaawansowane protokoły VPN oraz funkcje ochrony sieci. Dzięki szerokiemu zestawowi interfejsów przewodowych może pełnić rolę centralnego punktu komunikacyjnego w małych i średnich przedsiębiorstwach, biurach oraz bardziej rozbudowanych instalacjach sieciowych.
Model ER7412-M2 został wyposażony w dwa porty 2,5G RJ45, osiem portów Gigabit Ethernet oraz dwa sloty SFP 1G. Wszystkie porty WAN/LAN mogą być konfigurowane zgodnie z potrzebami instalacji, a urządzenie obsługuje maksymalnie 11 portów WAN. Pozwala to korzystać z wielu dostawców internetu, równoważyć obciążenie łączy oraz zwiększać elastyczność projektowania infrastruktury.
Istotnym atutem routera jest obsługa wielu technologii VPN, w tym IPsec, WireGuard, OpenVPN, SSL VPN, GRE, PPTP i L2TP. Uzupełniają je funkcje bezpieczeństwa, takie jak IDS/IPS, DPI, ochrona DoS, filtrowanie adresów IP i MAC oraz kontrola dostępu. Całość działa w ramach ekosystemu Omada, zapewniającego możliwość centralnego i zdalnego zarządzania urządzeniami sieciowymi.
2 porty 2,5G RJ45 WAN/LAN – obsługa połączeń wielogigabitowych.
8 portów Gigabit RJ45 WAN/LAN – elastyczna konfiguracja połączeń sieciowych.
2 sloty SFP 1G WAN/LAN – możliwość wykorzystania odpowiednich modułów światłowodowych.
Do 11 portów WAN – obsługa wielu niezależnych łączy internetowych.
Multi-WAN i Load Balancing – inteligentne równoważenie obciążenia pomiędzy łączami.
Zaawansowana obsługa VPN – IPsec, WireGuard, OpenVPN, SSL, GRE, PPTP i L2TP.
Wydajność IPsec do 1133 Mb/s – obsługa szyfrowanych połączeń VPN.
Wydajność WireGuard do 771,6 Mb/s – szybka komunikacja z wykorzystaniem tego protokołu.
Ochrona IDS/IPS i DoS – dodatkowe mechanizmy zabezpieczające sieć.
DPI i filtrowanie ruchu – rozbudowana kontrola komunikacji sieciowej.
VLAN 802.1Q – logiczna segmentacja infrastruktury.
QoS – priorytetyzacja urządzeń i aplikacji oraz kontrola pasma.
Routing statyczny, polityka routingu, RIP i OSPF – rozbudowane możliwości zarządzania trasami.
Obsługa IPv6 – zgodność z nowoczesnymi mechanizmami adresacji.
Zarządzanie Omada – centralna konfiguracja, monitorowanie i administracja.
USB 3.0 – obsługa pamięci masowej USB oraz zapasowego połączenia LTE z modemem USB.
Montaż Rack 19" – możliwość instalacji w szafie teleinformatycznej.
TP-Link ER7412-M2 oferuje rozbudowany zestaw interfejsów, który pozwala dostosować konfigurację routera do wymagań konkretnej infrastruktury.
Do dyspozycji użytkownika są:
2 × 2,5G RJ45 WAN/LAN – porty obsługujące transmisję do 2,5 Gb/s.
8 × Gigabit RJ45 WAN/LAN – porty o szybkości do 1 Gb/s.
2 × SFP 1G WAN/LAN – sloty przeznaczone do współpracy z odpowiednimi modułami SFP.
1 × RJ45 Console – port konsolowy do zarządzania urządzeniem.
1 × USB 3.0 – interfejs do podłączenia pamięci masowej lub modemu USB LTE.
Duża liczba interfejsów WAN/LAN daje możliwość elastycznego przypisywania portów do poszczególnych funkcji. Router może obsługiwać do 11 portów WAN, co pozwala budować rozbudowane konfiguracje z wieloma źródłami dostępu do internetu.
Jedną z najważniejszych funkcji ER7412-M2 jest obsługa wielu połączeń WAN. Router umożliwia wykorzystanie kilku łączy internetowych jednocześnie i inteligentne równoważenie obciążenia pomiędzy nimi.
Funkcja Multi-WAN pozwala lepiej wykorzystać dostępną przepustowość poszczególnych połączeń. Jest to szczególnie przydatne w firmach, w których z internetu korzysta wiele stanowisk, aplikacji i urządzeń.
Możliwość konfiguracji do 11 portów WAN daje dużą swobodę w projektowaniu połączeń zewnętrznych. Router obsługuje również automatyczne przełączanie na zapasowe łącze WAN, co pomaga utrzymać dostęp do internetu w przypadku awarii podstawowego połączenia.
Dzięki temu ER7412-M2 może stanowić centralny element infrastruktury, w której istotne są elastyczność połączeń i ciągłość dostępu do sieci.
TP-Link ER7412-M2 obsługuje szeroki zestaw protokołów VPN, umożliwiając tworzenie połączeń pomiędzy lokalizacjami firmy oraz zapewnianie zdalnego dostępu do zasobów sieciowych.
Dostępne rozwiązania obejmują:
IPsec – szyfrowane połączenia pomiędzy sieciami i urządzeniami.
WireGuard – nowoczesny protokół VPN umożliwiający zestawianie bezpiecznych tuneli.
OpenVPN – popularne rozwiązanie do tworzenia szyfrowanych połączeń zdalnych.
SSL VPN – obsługa połączeń VPN wykorzystujących mechanizmy SSL.
GRE – protokół tunelowania ruchu sieciowego.
PPTP i L2TP VPN – dodatkowe obsługiwane metody zestawiania połączeń VPN.
Router może być wykorzystywany do zapewnienia pracownikom zdalnego dostępu do zasobów firmowych, a także do łączenia oddziałów i lokalizacji przedsiębiorstwa.
W zależności od wykorzystanego protokołu urządzenie oferuje następujące wartości wydajności:
| Protokół VPN | Wydajność |
|---|---|
| IPsec | Do 1133 Mb/s |
| WireGuard | Do 771,6 Mb/s |
| GRE nieszyfrowany | 1153 Mb/s |
| GRE szyfrowany | 559 Mb/s |
| OpenVPN UDP | 266 Mb/s |
| PPTP | Obsługiwany |
| L2TP VPN | Obsługiwany |
Podane wartości pozwalają porównać możliwości poszczególnych metod komunikacji. Rzeczywista wydajność połączenia VPN zależy od zastosowanego protokołu, konfiguracji oraz warunków pracy sieci.
Router ER7412-M2 oferuje rozbudowane mechanizmy ochrony, które pomagają kontrolować ruch sieciowy i ograniczać ryzyko niepożądanej komunikacji.
Do dostępnych funkcji należą:
Ochrona DoS – mechanizmy zabezpieczające przed atakami typu Denial of Service.
IDS/IPS – systemy wykrywania i zapobiegania włamaniom.
DPI (Deep Packet Inspection) – głęboka analiza pakietów sieciowych.
Filtrowanie IP i MAC – możliwość kontrolowania komunikacji na podstawie adresów urządzeń.
Filtrowanie URL – kontrola dostępu do wskazanych adresów internetowych.
ACL – reguły kontroli dostępu oparte na adresach IP, portach i protokołach.
Geofencing – możliwość tworzenia reguł dostępu z uwzględnieniem lokalizacji geograficznej.
Połączenie tych funkcji pozwala administratorowi precyzyjniej określać zasady komunikacji w sieci oraz dostosowywać poziom kontroli do potrzeb przedsiębiorstwa.
TP-Link ER7412-M2 obsługuje standard VLAN 802.1Q, który umożliwia logiczny podział infrastruktury na odrębne segmenty. Dzięki temu można rozdzielić ruch pochodzący z różnych działów firmy, urządzeń lub grup użytkowników.
Router oferuje również funkcje QoS, pozwalające ustalać priorytety dla urządzeń i aplikacji oraz kontrolować dostępne pasmo.
Takie rozwiązania są przydatne w środowiskach, w których jednocześnie działają różne usługi sieciowe, a administrator chce odpowiednio zarządzać wykorzystaniem dostępnej przepustowości.
ER7412-M2 zapewnia szerokie możliwości konfiguracji tras i zarządzania komunikacją pomiędzy sieciami. Obsługuje routing statyczny, routing oparty na politykach oraz protokoły RIP i OSPF w trybie autonomicznym.
Dodatkowo urządzenie wspiera IPv6 i następujące mechanizmy konfiguracji:
statyczny adres IP,
DHCPv6 Prefix Delegation,
SLAAC,
PPPoE,
6to4,
Pass-Through.
Dzięki obsłudze IPv4 i IPv6 router może być wykorzystywany w zróżnicowanych środowiskach sieciowych, również tych, które wymagają stopniowego wdrażania nowoczesnej adresacji.
Router należy do ekosystemu TP-Link Omada, który umożliwia centralne zarządzanie infrastrukturą sieciową. Administrator może korzystać z aplikacji Omada, interfejsu WWW oraz protokołu SNMP w wersjach v1, v2c i v3.
Dostępne funkcje zarządzania obejmują:
automatyczne wykrywanie urządzeń,
grupową konfigurację,
aktualizacje oprogramowania,
monitorowanie pracy urządzeń,
powiadomienia i alerty,
zdalne zarządzanie przez Omada Cloud.
Urządzenie obsługuje również funkcję ZTP (Zero-Touch Provisioning), umożliwiającą bezobsługowe wdrażanie konfiguracji. Zgodnie z podanymi danymi rozwiązanie to wymaga kontrolera Omada opartego na chmurze.
Centralne zarządzanie ułatwia administrację siecią, szczególnie w przypadku infrastruktury obejmującej wiele urządzeń lub lokalizacji.
Router został wyposażony w port USB 3.0, który rozszerza możliwości wykorzystania urządzenia.
Interfejs umożliwia podłączenie pamięci masowej USB, a także modemu USB LTE w celu realizacji zapasowego połączenia internetowego.
Takie rozwiązanie może być przydatne w instalacjach, w których wymagane jest dodatkowe źródło dostępu do internetu na wypadek niedostępności podstawowego łącza przewodowego.
TP-Link ER7412-M2 został zaprojektowany z myślą o zastosowaniach profesjonalnych. Urządzenie można ustawić na blacie lub zamontować w szafie teleinformatycznej Rack 19". Zestaw montażowy 19" znajduje się w komplecie.
Obudowa ma wymiary 294 × 180 × 44 mm. Router jest zasilany napięciem 100–240 V AC przy częstotliwości 50/60 Hz, a jego maksymalny pobór energii wynosi 18,5 W z urządzeniem USB 3.0.
Urządzenie jest przystosowane do pracy w temperaturze od 0°C do 45°C oraz przy wilgotności względnej od 10% do 90%, bez kondensacji.
| Parametr | Specyfikacja |
|---|---|
| Producent | TP-Link |
| Seria | Omada |
| Model | ER7412-M2 |
| Typ urządzenia | Wielogigabitowy router VPN |
| Procesor | Czterordzeniowy, 2,0 GHz |
| Pamięć RAM | 1 GB DDR4 |
| Pamięć flash | 128 MB NAND |
| Porty 2,5G RJ45 | 2 × WAN/LAN |
| Porty Gigabit RJ45 | 8 × WAN/LAN |
| Sloty SFP | 2 × 1G WAN/LAN |
| Port konsolowy | 1 × RJ45 |
| Port USB | 1 × USB 3.0 |
| Maksymalna liczba portów WAN | Do 11 |
| Multi-WAN | Inteligentne równoważenie obciążenia |
| Protokoły VPN | SSL, IPsec, GRE, WireGuard, PPTP, L2TP, OpenVPN |
| Wydajność IPsec | Do 1133 Mb/s |
| Wydajność WireGuard | Do 771,6 Mb/s |
| Wydajność GRE nieszyfrowanego | 1153 Mb/s |
| Wydajność GRE szyfrowanego | 559 Mb/s |
| Wydajność OpenVPN UDP | 266 Mb/s |
| PPTP i L2TP | Obsługiwane |
| Bezpieczeństwo | Ochrona DoS, filtrowanie IP/MAC/URL, DPI, IDS/IPS |
| Kontrola dostępu | ACL według IP, portów, protokołów i kraju (geofencing) |
| Routing | Statyczny, polityka routingu, RIP, OSPF |
| IPv6 | Statyczny IP, DHCPv6 PD, SLAAC, PPPoE, 6to4, Pass-Through |
| VLAN | 802.1Q |
| QoS | Priorytetyzacja urządzeń i aplikacji, ograniczanie pasma |
| Standardy portów WAN/LAN | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 2500BASE-T |
| Zalecane okablowanie | UTP kategorii 5e lub 6 |
| Zarządzanie | Aplikacja Omada, Omada Cloud, WWW, SNMP v1/v2c/v3 |
| ZTP | Tak, wymaga kontrolera Omada opartego na chmurze |
| Zasilanie | 100–240 V AC, 50/60 Hz |
| Maksymalny pobór energii | 18,5 W z urządzeniem USB 3.0 |
| Montaż | Blat lub Rack 19" |
| Zestaw montażowy Rack | W komplecie |
| Wymiary | 294 × 180 × 44 mm |
| Temperatura pracy | 0–45°C |
| Wilgotność pracy | 10–90%, bez kondensacji |
| Certyfikaty | CE, FCC |
Czy TP-Link ER7412-M2 obsługuje wiele łączy internetowych?
Tak. Router obsługuje do 11 portów WAN, a funkcja Multi-WAN umożliwia inteligentne równoważenie obciążenia pomiędzy wieloma połączeniami internetowymi.
Jakie protokoły VPN obsługuje router?
Urządzenie obsługuje IPsec, WireGuard, GRE, OpenVPN, SSL VPN, PPTP i L2TP. W zależności od protokołu dostępna jest różna wydajność transmisji.
Czy router umożliwia zdalne zarządzanie?
Tak. Administracja może odbywać się za pomocą aplikacji Omada, platformy Omada Cloud oraz interfejsu WWW. Dostępna jest również obsługa SNMP.
Czy TP-Link ER7412-M2 obsługuje zapasowe połączenie LTE?
Tak. Port USB 3.0 umożliwia podłączenie modemu USB LTE, który może zostać wykorzystany jako dodatkowe źródło dostępu do internetu.
Czy router można zamontować w szafie Rack?
Tak. Urządzenie można zamontować w szafie Rack 19", a odpowiedni zestaw montażowy jest dołączony do produktu.
TP-Link ER7412-M2 to rozbudowany router wielogigabitowy, który łączy elastyczną konfigurację portów WAN/LAN, obsługę wielu łączy internetowych, zaawansowane funkcje VPN i rozbudowane mechanizmy bezpieczeństwa. Dwa porty 2,5G, osiem portów Gigabit Ethernet i dwa sloty SFP 1G zapewniają szerokie możliwości integracji z infrastrukturą przewodową.
Obsługa VLAN, QoS, routingu RIP i OSPF, IPv6 oraz centralnego zarządzania Omada sprawia, że urządzenie może stanowić ważny element nowoczesnej sieci firmowej. To rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują rozbudowanej kontroli nad ruchem, bezpiecznej komunikacji zdalnej i elastycznego zarządzania wieloma połączeniami internetowymi.
| Parametr | Wartość / Opis |
| Model | TP-Link Omada ER7412-M2 |
| Typ urządzenia | Wielogigabitowy router VPN |
| Procesor | Czterordzeniowy o taktowaniu 2,0 GHz |
| Pamięć | 1 GB DDR4 RAM, 128 MB pamięci flash NAND |
| Porty sieciowe | - 2 porty 2,5G RJ45 WAN/LAN |
| - 8 portów Gigabit RJ45 WAN/LAN | |
| - 2 sloty SFP 1G WAN/LAN | |
| - 1 port konsolowy RJ45 | |
| - 1 port USB 3.0 (do pamięci masowej USB oraz zapasowego łącza LTE z modemem USB LTE) | |
| Maksymalna liczba portów WAN | Do 11 portów WAN, każdy port może pracować jako WAN lub LAN |
| Równoważenie obciążenia (Multi-WAN) | Inteligentne, zwiększające wykorzystanie wielu łączy szerokopasmowych |
| Protokoły VPN | SSL, IPSec, GRE, WireGuard, PPTP, L2TP VPN, OpenVPN |
| Wydajność VPN | - IPSec: do 1,133 Mb/s |
| - WireGuard: do 771,6 Mb/s | |
| - GRE nieszyfrowany: 1153 Mb/s, szyfrowany: 559 Mb/s | |
| - OpenVPN UDP: 266 Mb/s | |
| - PPTP, L2TP VPN obsługiwane | |
| Bezpieczeństwo i filtrowanie | Ochrona DoS, filtrowanie IP/MAC/URL, DPI, IDS/IPS |
| Kontrola dostępu | ACL bazujące na adresie IP, portach, protokołach, oraz na bazie kraju (geofencing) |
| Routing | Routing statyczny, polityka routingu, RIP oraz OSPF (tryb autonomiczny) |
| Obsługa IPv6 | Tak (statyczny IP, DHCPv6 PD, SLAAC, PPPoE, 6to4, Pass-Through) |
| Obsługa VLAN | 802.1Q VLAN |
| QoS i zarządzanie pasmem | Priorytetyzacja urządzeń/aplikacji, ograniczenia pasma, jakości usług |
| Porty WAN/LAN i okablowanie | Obsługa standardów 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T, 2500BASE-T (kable UTP kat. 5e lub 6) |
| Interfejs zarządzania | Aplikacja Omada (chmurowa), interfejs WWW, SNMP v1/v2c/v3 |
| Funkcje zarządzania | Automatyczne wykrywanie urządzeń, grupowa konfiguracja, aktualizacje oprogramowania, monitorowanie, alerty |
| Bezobsługowa konfiguracja ZTP | Tak (wymaga kontrolera Omada opartego na chmurze) |
| Zasilanie | 100–240 VAC, 50/60 Hz |
| Maksymalne zużycie energii | 18,5 W (z urządzeniem USB 3.0) |
| Montaż | Na blacie lub w szafie Rack (dołączony zestaw montażowy 19") |
| Wymiary (S×G×W) | 294 × 180 × 44 mm |
| Środowisko pracy | Temperatura: 0–45 °C, wilgotność: 10–90% bez kondensacji |
| Certyfikaty | CE, FCC |
TP-LINK
ul. Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice
Poland
support.pl@tp-link.com
TP-Link Polska Sp. z o.o.
Ożarowska 40/42
05-850 Duchnice
Poland
22 360 63 63
Office.poland@tp-link.com