Powered by Smartsupp

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3

Symbol: 65859

Dostępność: Duża dostępność

Cena: 104.94

Cena: 104.94

szt.
Zamówienie telefoniczne: 12 200 59 26

Dostępność , płatność i dostawa

Oblicz ratę
Wysyłka w ciągu: 24 godziny
Cena przesyłki:
4.99
  • Orlen Paczka 4.99
  • DPD Pickup 10.99
  • Paczkomaty InPost 14.99
  • Kurier 14.99
  • DPD Pickup pobranie 19.99
  • Paczkomaty (pobranie) 24.99
  • Kurier (Pobranie) 24.99
  • Paczkomaty Inpost dostawa w sobotę 29.99
EAN:
3800235261750

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3

💡 Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 – precyzyjne sterowanie oświetleniem

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 to kompaktowy, inteligentny sterownik oświetlenia przeznaczony do instalacji domowych, biurowych i komercyjnych. Urządzenie umożliwia płynną regulację jasności oświetlenia w standardzie 0–10 V / 1–10 V, a jednocześnie pozwala monitorować parametry elektryczne podłączonego obwodu.

Dzięki komunikacji sieciowej i szerokim możliwościom integracji sterownik może współpracować zarówno z klasycznymi przełącznikami, jak i systemami smart home oraz automatyką budynkową. Obsługa m.in. MQTT, KNXnet/IP, Alexa, Google Assistant i Home Assistant pozwala dopasować urządzenie do prostych i bardziej rozbudowanych instalacji.

Kompaktowa konstrukcja o wymiarach zaledwie 38,5 × 43,5 × 17 mm ułatwia montaż w ograniczonej przestrzeni – m.in. za ścianą, w konsoli ściennej lub konstrukcji sufitowej.


⚙️ Najważniejsze cechy Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3

  • Ściemnianie 0–10 V / 1–10 V – precyzyjna regulacja jasności kompatybilnych źródeł światła.
  • Tryb jedno- i dwukierunkowy – możliwość dopasowania sterowania do rodzaju instalacji.
  • Pomiar parametrów elektrycznych – monitorowanie napięcia, natężenia i mocy.
  • Pomiar energii – kontrola zużycia energii przez podłączony obwód.
  • Pomiar współczynnika mocy – dodatkowa informacja o charakterystyce obciążenia.
  • Tryb nocny – możliwość automatycznego ograniczenia jasności w określonych godzinach.
  • Wi-Fi – sterowanie i integracja bez konieczności stosowania dodatkowego huba.
  • MQTT i KNXnet/IP – możliwość integracji z zaawansowanymi systemami automatyki.
  • Bluetooth / bramka BLE – komunikacja z kompatybilnymi urządzeniami Bluetooth.
  • Wzmacniacz Wi-Fi – możliwość poprawy zasięgu sieci dla kompatybilnych urządzeń.
  • Kompatybilność z Home Assistant – możliwość rozbudowy systemu automatyki.
  • Obsługa Alexa i Google Assistant – wygodne sterowanie głosowe.
  • Współpraca z Shelly Plus Add-On – możliwość rozszerzenia funkcjonalności o dodatkowe sensory.
  • Kompaktowa obudowa – tylko 38,5 × 43,5 × 17 mm.
  • Niski pobór energii – poniżej 1,5 W.

🌗 Płynna regulacja jasności

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 pozwala dostosować poziom oświetlenia do aktualnych potrzeb użytkownika. Obsługa standardu 0–10 V / 1–10 V umożliwia współpracę z kompatybilnymi sterownikami i oprawami oświetleniowymi wyposażonymi w odpowiednie wejście sterujące.

Możesz ustawić delikatne oświetlenie podczas wieczornego odpoczynku, zwiększyć jasność podczas pracy lub stworzyć automatyczne sceny dopasowane do pory dnia.

Sterownik może współpracować zarówno z fizycznymi przyciskami i przełącznikami, jak i z systemami automatyki.


🌙 Tryb nocny dla większego komfortu

Wbudowany tryb nocny pozwala automatycznie ograniczać jasność oświetlenia w wybranych godzinach.

Przykładowo, wieczorem światło może automatycznie działać na niższym poziomie, zapewniając bardziej komfortowe warunki w sypialni, korytarzu czy salonie.

Takie rozwiązanie pozwala połączyć wygodę automatyzacji z bardziej świadomym wykorzystaniem oświetlenia.


📊 Monitorowanie napięcia, prądu i mocy

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 wyposażono w funkcje monitorowania parametrów elektrycznych. Użytkownik może uzyskać informacje dotyczące m.in.:

  • napięcia (V),
  • natężenia prądu (A),
  • mocy czynnej (W),
  • mocy pozornej,
  • energii czynnej,
  • energii pozornej,
  • współczynnika mocy (Power Factor).

Dzięki temu sterownik może pełnić nie tylko funkcję urządzenia sterującego oświetleniem, ale również narzędzia do monitorowania pracy instalacji i zużycia energii.


⚡ Lepsza kontrola zużycia energii

Dostęp do danych dotyczących poboru energii ułatwia analizowanie sposobu wykorzystania oświetlenia. Możesz sprawdzić, ile energii zużywa dany obwód i na tej podstawie lepiej dopasować harmonogramy oraz poziomy jasności.

W przypadku instalacji biurowych i komercyjnych funkcja monitorowania może pomóc w identyfikowaniu niepotrzebnego zużycia energii i optymalizacji działania oświetlenia.


🏠 Inteligentne sceny i automatyzacje

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 może być elementem bardziej rozbudowanego systemu automatyki.

Przykładowe scenariusze:

„Poranek” → stopniowe zwiększenie jasności oświetlenia.

„Praca” → ustawienie odpowiedniego poziomu światła w domowym biurze.

„Wieczór” → automatyczne ograniczenie jasności.

„Noc” → utrzymanie delikatnego poziomu oświetlenia.

„Wyjście z domu” → wyłączenie oświetlenia i innych urządzeń powiązanych ze sceną.

Sterownik pozwala więc wykorzystać oświetlenie jako integralną część inteligentnego domu lub automatyki budynkowej.


🔗 Integracja z systemami smart home

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 został zaprojektowany z myślą o szerokiej kompatybilności.

Urządzenie obsługuje m.in.:

  • MQTT,
  • KNXnet/IP,
  • Home Assistant,
  • Alexa,
  • Google Assistant,
  • ekosystem Shelly,
  • kompatybilne urządzenia Bluetooth.

Dzięki temu sterownik może być wykorzystany zarówno w prostym systemie inteligentnego domu, jak i w bardziej zaawansowanych instalacjach automatyki budynkowej.


📡 Wi-Fi i Bluetooth bez dodatkowego huba

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 może komunikować się z siecią bezprzewodową Wi-Fi, dzięki czemu nie wymaga dodatkowej bramki do podstawowej komunikacji sieciowej.

Urządzenie oferuje również funkcję bramy BLE oraz wzmacniacza Wi-Fi, zwiększając możliwości wykorzystania go w rozbudowanym ekosystemie urządzeń smart home.


🔌 Możliwość rozbudowy o dodatkowe sensory

Sterownik może współpracować z Shelly Plus Add-On, co pozwala rozszerzyć jego funkcjonalność o dodatkowe czujniki i pomiary.

W zależności od zastosowanego rozwiązania możliwe jest wykorzystanie danych dotyczących m.in.:

  • temperatury,
  • wilgotności,
  • natężenia światła.

Pozwala to budować bardziej zaawansowane automatyzacje, w których oświetlenie reaguje nie tylko na polecenia użytkownika, ale również na warunki panujące w pomieszczeniu.


🏢 Do domu, biura i automatyki budynkowej

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 sprawdzi się w wielu miejscach, w których potrzebna jest precyzyjna kontrola oświetlenia.

🏠 Dom i mieszkanie

Może sterować oświetleniem salonu, sypialni, kuchni czy korytarza, umożliwiając tworzenie scen dopasowanych do codziennego rytmu domowników.

💻 Biuro

Pozwala dostosować poziom oświetlenia do wykonywanej pracy i automatycznie ograniczać jasność poza godzinami użytkowania.

🏨 Obiekty komercyjne

Może być wykorzystywany w hotelach, lokalach usługowych i innych obiektach, w których istotna jest automatyczna kontrola oświetlenia.

🏢 Automatyka budynkowa

Obsługa KNXnet/IP i MQTT pozwala wykorzystać sterownik w bardziej rozbudowanych systemach zarządzania budynkiem.


📐 Kompaktowa konstrukcja i elastyczny montaż

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 ma niewielką obudowę o wymiarach 38,5 × 43,5 × 17 mm, dzięki czemu można zastosować go w miejscach o ograniczonej przestrzeni.

Urządzenie może być montowane:

  • w konsoli ściennej,
  • za ścianą,
  • w konstrukcji sufitowej.

Obudowa wykonana jest z tworzywa sztucznego, a jej charakterystyczny niebieski kolor ułatwia identyfikację urządzenia podczas instalacji.


🛠️ Prosty sposób wykorzystania

Po prawidłowym podłączeniu Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 można skonfigurować sposób sterowania oświetleniem oraz zintegrować urządzenie z wybranym systemem automatyki.

Przykładowy proces konfiguracji:

  1. Zamontuj sterownik w odpowiednim miejscu instalacji.
  2. Podłącz kompatybilne źródło światła lub sterownik oświetlenia wykorzystujący standard 0–10 V / 1–10 V.
  3. Podłącz fizyczny przycisk lub przełącznik, jeśli ma być wykorzystywany.
  4. Skonfiguruj urządzenie w ekosystemie Shelly.
  5. Ustaw zakres i sposób ściemniania.
  6. Skonfiguruj tryb nocny, harmonogramy i automatyzacje.
  7. W razie potrzeby zintegruj urządzenie z Home Assistant, MQTT lub KNXnet/IP.

Uwaga: urządzenie pracuje z napięciem sieciowym 110–240 V AC. Podłączenie powinno zostać wykonane zgodnie z dokumentacją oraz przez osobę posiadającą odpowiednie kwalifikacje.


📊 Specyfikacja techniczna

Parametr Wartość
Model Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3
Oznaczenie modelu 0/1-10VPMgen3
Typ urządzenia Inteligentny sterownik oświetlenia
Typ kontroli napięcia 0–10 V / 1–10 V
Zasilanie 110–240 V AC, 50/60 Hz
Przewód neutralny Wymagany
Pobór mocy <1,5 W
Maks. napięcie przełączania 240 V AC
Maks. prąd przełączania 13 A
Maks. prąd sterowania 35 mA
Wytrzymałość zwarciowa 6 kA
Klasa ograniczenia energii 3
Woltomierz AC 110–240 V
Dokładność woltomierza ±10%
Amperomierz AC 50 mA–16 A
Dokładność amperomierza ±10%
Pomiar mocy Moc czynna i pozorna
Pomiar energii Energia czynna i pozorna
Współczynnik mocy Tak
Tryb nocny Tak
Wi-Fi Tak
Bluetooth / BLE Gateway Tak
Repeater Wi-Fi Tak
MQTT Tak
KNXnet/IP Tak
Kompatybilność Alexa, Google Assistant, Home Assistant
Współpraca z Shelly Plus Add-On Tak
Wymiary 38,5 × 43,5 × 17 mm
Waga 28,5 g
Montaż W konsoli ściennej / za ścianą / w konstrukcji sufitowej
Materiał obudowy Tworzywo sztuczne
Kolor obudowy Pantone 2736C – niebieski
Kolor złączy Czarny
Przekrój przewodów 0,2–2,5 mm²
Długość odizolowanego przewodu 5–6 mm
Maks. moment dokręcania zacisków 0,4 Nm
Temperatura pracy -20°C do +40°C
Wilgotność pracy 30–70% RH
Maks. wysokość instalacji 2000 m

⭐ Dlaczego warto wybrać Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3?

Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3 łączy funkcję inteligentnego sterownika oświetlenia z możliwością monitorowania parametrów elektrycznych i zużycia energii. Obsługa standardów 0–10 V i 1–10 V pozwala na precyzyjną regulację kompatybilnego oświetlenia, a szerokie możliwości integracji umożliwiają wykorzystanie urządzenia w różnych systemach automatyki.

Kompaktowe wymiary, Wi-Fi, Bluetooth, MQTT, KNXnet/IP, pomiar energii oraz współpraca z Home Assistant, Alexa i Google Assistant sprawiają, że jest to rozwiązanie odpowiednie zarówno do nowoczesnego domu, jak i biura czy instalacji automatyki budynkowej.

To dobry wybór wszędzie tam, gdzie liczy się komfort sterowania, precyzyjna regulacja jasności oraz kontrola zużycia energii.

Parametr Wartość
Nazwa Shelly Dimmer 0/1-10V PM Gen3
Model 0/1-10VPMgen3
Typ modułu Ściemniacz
Montaż urządzenia Dopuszkowy
Miejsce montażu W puszce, za ścianą lub w konstrukcji sufitowej
Aplikacja Shelly
Protokół komunikacji Wi-Fi, Bluetooth
Standard sterowania 0-10 V / 1-10 V
Zasilanie 110–240 V AC, 50/60 Hz
Pobór mocy < 1,5 W
Przewód neutralny Wymagany
Maksymalne napięcie przełączania 240 V AC
Maksymalny prąd przełączania 13 A
Maksymalny prąd sterowania 35 mA
Źródło prądowe Tak
Wytrzymałość zwarciowa 6 kA
Klasa ograniczenia energii 3
Woltomierz (AC) 110–240 V
Dokładność woltomierza ±10%
Amperomierz (AC) 50 mA–16 A
Dokładność amperomierza ±10%
Pomiar energii Moc czynna i pozorna, energia czynna i pozorna, współczynnik mocy (Power Factor)
Tryb ściemniania Jednokierunkowy i dwukierunkowy
Tryb nocny Tak
Monitorowanie zużycia energii Tak
Obsługiwane protokoły automatyzacji KNXnet/IP, MQTT
Wi-Fi Tak, funkcja wzmacniacza Wi-Fi
Bluetooth Tak, bramka BLE
Kompatybilność Alexa, Google Assistant, Home Assistant
Kompatybilność z Shelly Plus Add-On Tak
Materiał obudowy Tworzywo sztuczne
Kolor obudowy Pantone 2736C (niebieski)
Kolor złączy Czarny
Wymiary 38,5 × 43,5 × 17 mm
Masa 28,5 g
Przekrój przewodów 0,2–2,5 mm²
Rodzaj przewodów Lite, plecione oraz z końcówkami tulejkowymi
Długość odizolowanego przewodu 5–6 mm
Maksymalny moment dokręcania zacisków 0,4 Nm
Temperatura pracy Od −20°C do +40°C
Wilgotność pracy 30–70% RH
Maksymalna wysokość instalacji 2000 m
Dodatkowe funkcje smart home Brak

Parametry:

Dane producenta

Shelly Europe Ltd.
Cherni Vrah Blvd. 103
1407 Sofia
Bulgaria

support@shelly.cloud

Zadaj pytanie